OS XI'de yapılmasını istediğimiz yenilikler


Mac için sunulan işletim sistemlerinin her yeni sürümü, birçok değişiklikle geliyor. Bu değişiklikler bazen iyi yönde olsa da bazen sevdiğiniz ve kullandığınız bir işlev kaldırılabiliyor veya bazı şeyler iyileşmek yerine kötüye gidebiliyor.
Bu yazımızda os X'in bir sonraki sürümünde, yani OS XI'de yapılabilecek geliştirmelerden bahsetmek istiyoruz. Bu yeniliklerin OS X 10.9'da karşımıza çıkması da tabi ki olası.
Daha gelişmiş bir Finder
Mac kullanıcılarının çoğunluğu, dosyalarını yönetmek için oldukça temel bir araç olan Finder'ı kullanıyor. Finder, kararsızlığıyla ünlü olsa da hataları zaman içinde giderildi. Ancak Apple, eklenti olarak sunulan veya alternatif yazılımların sunduğu işlevleri Finder'a eklemeyi düşünebilir. Örneğin TotalFinder ve Path Finder, sekmeli gezintiye ve çift bölmeli görünüme izin veriyor. Bu tür özellikler Finder'a isteğe bağlı olarak eklenebilir. Böylelikle tecrübesiz kulanıcılar, gelişmiş özelliklerle hiç karşılaşmazken tecrübeli kullanıcılar, ek işlevlere sahip olabilir.
iTunes bölünsün
2001'de ortaya çıkan iTunes, müzikleri rip'lemeye ve diske yazmaya yarıyordu. Birkaç sene sonra iPod ve akıllı çalma listelerin destekleyen iTunes, bir müzik mağazasına da sahip olmuştu. Ancak iTunes'a durmadan eklenen özellikler, bugün onu hantal bir canavara dönüştürdü. iTunes şu an müzik işlevlerinin yanısıra TV şovlarını, filmleri, podcast'leri, e-kitapları ve uygulamaları da barındırıyor. Bunun yanısıra iOS cihazlarını yönetmek için de kullanılıyor.
Apple'ın iOS'daki basitliği örnek alarak iTunes'u Müzik, Videolar, Kitaplar, iTunes mağazası gibi parçalara bölmesi bu karmaşayı azaltabilir.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları