Oyun devinin zor zamanları!


3 boyutlu gözlükler olmadan 3 boyutlu oyun oynama imkanı veren Nintendo 3DS'in beklenmedik başarısızlığı, eski günlerine geri dönmeyi uman Nintendo için ağır bir darbe oldu. Nintendo, Mart ayında sona erecek mali yıl için zarar yüzdesinin yüzde 80 civarında olacağını tahmin ediyor.
Japonya'da ise yatırımcılar alarma geçmiş durumda. Nintendo'nun hisseleri Osaka Menkul Kıymetler Borsası'nda yüzde 20 düşüş yaşarken, küresel yatırım bankası Nomura Securities Nintendo'nun kredi notunu düşürürken, oyun devinin "taktiklerini önemli şekilde değiştirmesi gerektiğini" ifade etti.
Nintendo 3DS, piyasaya çıktığı ilk üç ay içinde sadece 710 bin adet satabildi. Geçen yıl aynı dönemde Nintendo'nun satışları 3.6 milyondu. Oyun sektörünün büyük bir değişim geçirdiği dönemde, kullanıcıların büyük kısmı internet üzerinden ve akıllı telefonlar aracılığıyla oynanabilen Apple cihazlarının oyunlarını tercih etmeye başladı.
Nintendo, beklenmedik gerilemeden sıyrılabilmek için şirket tarihinde bir ilke imza atarak, bir ürününün piyasaya sürülmesinin ardından geçen 6 ay içinde ilk kez fiyat indirimine gitti. 3DS'in fiyatı, ilk fiyatı olan 250 dolardan 170 dolara indi. Nintendo Başkanı Satoru Iwata, 3DS alan müşterilere ayrıca bedava yazılım hediye edileceğini açıkladı.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları