Oyun stüdyoları PC'leri bu yüzden terkediyor!


Oyunların çoğunlukla PC'lerde oyandığı zamanlarda, sevdiğimiz FPS'yi oynayabilmek için milyarlarca lirayı uç nokta bir PC toplamak için gözden çıkarabiliyorduk. Şimdi ise oyun stüdyoları, ekonomik belirsizliğin de etkisiyle konsollara geçiş yapıyorlar.

Günümüzdeki konsollar her ne kadar bir yenilenme ihtiyacı içinde olsa da ve PC'ler her ne kadar konsollardan çok daha iyi bir oyun deneyimi sunsalar da oyun şirketleri, paranın izini takip ediyorlar ve bu yol, konsollara çıkıyor. Günümüzde bazı oyun şirketlerinin PC'ler için kodlamaktan sıkıldığı ortaya çıkıyor. Bunun nedeni ise PC oyunlarına ilginin azlığı veya korsanın artması.

Ubisoft'tan yaratıcı direktör Stanislas Mettra, konu hakkında şöyle serzenişte bulunuyor:

"PC oyuncularının kendileri için bir sürüm çıkmadığından bağırdıklarını iyi bir şekilde duyuyoruz." PC portunun korsanın çokluğu ve oyunları satın alanların az olması nedeniyle zor olduğunu söyleyen Mettra, şunları ekliyor: "Üretimin maliyetini doğru bir şekilde tartmalıyız. Bir oyunu PC'ye port etmek, belki sadece 12 kişi ile 3 ayda yapılabilecek bir iş ve büyük bir maliyet değil, ancak yine de bir maliyet. Bu oyunu sadece 50.000 kişi alacaksa buna değmez."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları