PC'niz sıcaklara yenilmesin


Haziran ayını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde aşırı sıcaklar da ülkemizi etkisi altına almış durumda. Ancak aşırı sıcaklardan etkilenen elbette sadece biz değiliz. Bilgisayarlar da aşırı sıcaklardan son derece olumsuz yönde etkilenen cihazlardan biridir.
İster masaüstü PC, ister laptop olsun, sıcaklık her iki sistemin de baş düşmanıdır. Aşırı sıcakların bilgisayarların içerisinde bulunan pek çok donanıma ciddi hasarlar verebildiği bir gerçek. Donanımların sıcaklardan etkilenmesiyle kullanıcılar, önce sistemlerini daha düşük performansta kullanmaya başlarlar. Ancak durumun vahimleşmesi, bilgisayarların içerisinde bulunan herhangi bir donanım bileşeninin aşırı sıcaklardan fazlasıyla etkilenerek servis dışı kalması, yani tamamen bozulmasıdır.
Bilgisayarınızı kısa süreli kullanıyorsanız, aşırı sıcakların bilgisayarınız için ciddi bir tehdit unsuru olmayacağını şimdiden belirtelim. Bu nedenle aşırı sıcaklara, daha çok bilgisayarların başında uzun zaman geçiren kullanıcıların dikkate alması gerekiyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları