PC'nize servise vermeden önce bunlara dikkat


Artık gündelik hayatınızdaki birçok işi bilgisayar üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Önemli kişisel bilgilerinizi çoğunlukla bilgisayarınızda saklıyor, internetten alışveriş yapıyor, paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Özel fotoğraflarınızı, video dosyalarını bilgisayarınızda muhafaza ediyorsunuz.
Tüm bunları düşündüğünüzde, bilgilerinizin güvenliğini bilgisayarınız arızalanmadan önce sağlamanız büyük önem taşıyor. Aksi halde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.
Servis hizmeti veren güvenilir firmaların dışında, ne yazık ki kötü niyetli kişi ya da sözde servislerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, internet üzerinden bilgilerinizi çalmak ve bilgisayarınıza zarar vermek isteyenlere karşı da önlem almalısınız. Bu tür kişiler bilgisayarınızda bulunan önemli bilgilerinizi istismar ederek ciddi sorunlara sebep olabilirler. Kişisel bilgisayar kullanıcılarına çözümler üreten Pratik Servis, arızalı bilgisayarınızı servise vermeden önce bilgi güvenliğiniz için yapmanız gerekenler konusunda uyarılarda bulunuyor.
Bilgisayarınız arızalanmadan önce bilgi güvenliğiniz için düzenli olarak yapmanız gereken işlemler:
İnternet üzerinden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartı bilgilerini, şifrelerinizi ve banka hesap bilgilerini bilgisayarınızda tutmayın.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları