PC'nizi yükseltirken bu 5 noktaya dikkat edin


Bilgisayarınızı yükseltmek ve yenilemek heyecan verici, aynı zamanda uğraşması zevkli bir iş. Birkaç yüz doları geçmeyecek bir harcamayla sisteminizi son yeniliklerle donatabilir ve hızını katlayabilirsiniz. Ancak satın almanız gereken parçaları dikkatle seçmezseniz bu iş size ek masraflar çıkarabilir, zaman içinde paranızı gereğinden fazla sömürebilir. Bunun yanında yüksek özellikli donanımlara çok fazla para harcamanıza gerek olmayabilir.
Aşağıdaki 5 uyarıya uyarak yükseltme masraflarınızı kontrol altına alabilirsiniz.
Anakart alırken abartmayın: Anakartların fiyatları 50-60 dolardan başlayıp 400 doların üzerine çıkabiliyor. Ancak uç nokta anakartların "Sniper", "Formula" gibi isimlere sahip olmaları sizi yanıltmasın, zira anakartın performans üzerine etkisi çok azdır. Anakartlar, üzerindeki slotlarla PC'nizi genişletmenize izin veriler. Bazıları, daha fazla ekran kartını ve RAM'i destekeyebilir ama hepsi bu kadar. Eğer uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız, 100-150 dolar aralığında size göre birçok iyi seçenek var.
İşlemcilerde de gözünü yükseğe dikmenize (genellikle) gerek yok: Yükseltme için harcayacağınız para kısıtlıysa, yeni nesil dört çekirdekli Intel Core i5'ler fazlasıyla işinizi görebilir. Bir Core i3 de alabilirsiniz, muhtemelen çoğu kullanımda önemli bir performans farkı yaşamayacaksınız. Ancak Core i3 ile i5'in performansının arasında azımsanmayacak bir fark olduğunu da söyleyelim.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları