PowerColor Radeon HD7950 PCS+


AMD tarafında gözde serilerinden biri olan Radeon HD7900 modellerine Tahiti GPU'su hayat veriyor. Alt model olan Tahiti Pro'yu içeren PowerColor Radeon HD7950 PCS+ modeli ile grafik işlemci hızı 800 yerine 880 MHz. 3.0 GB kapasiteli ve 384 bit bağlantılı GDDR5 belleklerse standart biçimde 5.0 GHz olarak işliyor. Kartın en büyük artısı zorlama durumunda bile inanılmaz derecede sessiz olan özel soğutma sistemi. Sessiz olmasına rağmen sıcaklıkları 65 derece altında tutmayı başarıyor. Bunu sağlayansa iki adet 92 mm fan ve üç tane 8 mm çaplı bakır ısı borusu.
28 nm esaslı grafik işlemcinin 1792 paralel işlemcisi son nesil oyunlarda bile fırtınalar estiriyor. Daha da ötesi kartın geniş bir overclock aralığı var. Voltaja dokunmadan bile GPU hızını 1.0 GHz yapabildik ve yüzde 14'e varan performans artışları elde ettik. Performans bu derece iyi olmasına rağmen güç tüketimi beklenenden daha az. Bu sayede Watt başına performans değeri görülmemiş derecede yüksek. DirectX 11.1 ve CrossFireX desteği olan kartın PCIe 3.0 desteğinden faydalanmak için en az Ivy Bridge işlemci ve Z77 yongalı anakart gerekli.
En az 500 Watt güç kaynağı önerilmekte. Çift BIOS ve buna ait özel bir switch içerdiğini ekleyelim. 3.0 GB GDDR5 bellek uzun süre yeterli gelecek derecede büyük. İddialı kullanıcılar çeşitli programları kullanarak Radeon HD 7970 performansını yakalayabilir. Kartta son nesil DVI, HDMI, 2 x Mini DisplayPort sunuluyor. Ayrıca Eyefinity 2.0 çoklu monitör desteği var. Kutuya D-Sub ve DisplayPort adaptörleri dahil.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları