Samsung: Windows 8, Vista'dan iyi değil


Samsung'dan üst düzey bir yöneticisi, PC satışlarını artırmayı başaramayan Windows 8'in Vista'dan daha kötü bir işletim sistemi olduğunu ima etti.
Seoul'de COEX InterContinental Hotel'de konuşan Samsung bellek çipi bölümü başkanı Jun Dong-soo, Windows 8'den memnuniyetsizliğini şöyle dile getirdi: "Global PC endüstrisi, Windows 8'in çıkışına rağmen durmaksızın küçülüyor." "Windows 8 sisteminin önceki Windows Vista platformundan iyi olduğunu düşünmüyorum."
Dong-soo, Samsung'un PC bellek çipi üretiminde önemli ölçüde kesintilere gittiğini söylüyor. Araştırma firması IDC'nin verileri de Dong-soo'nun fikirlerini destekler nitelikte. Firma, geçtiğimiz günlerde 2013'teki PC sevkiyatının yüzde 2.8'lik büyümeden yüzde 1.3'lük büyümeye gerileyeceğini tahmin etmişti. IDC de yaptığı açıklamada Windows 8'e olan ilginin beklenenin altında olduğunu söylemişti.
PC bellek çiplerine olan talebin düşüşü, Samsung'un cep ve tabletlere yönelik mobil belleklere yönelmesine neden olmuş durumda.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları