Seksi casus bu kez verdiği pozlarla gündemde!


Rus casus Anna Chapman, teknikbilgisindeki büyük eksiklere rağmen Bilgi Teknolojileri güvenlik yetkilisi olarak iş bulduktan sonra, şimdi de Maxim dergisinin Rus baskındaki kışkırtıcı fotoğraflarıyla gündeme geldi.

Associated Press'te yayınlanan bir makalede Fond Servis Bank, Chapman'ı "bilgi teknolojilerinde yenilikler sağlamak için" işe aldıklarını belirtti.

Chapman, Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde tutuklanan 12 Rus casusundan biriydi. Teknoloji konusunda oldukça beceriksiz olan casus grubun başında Chapman geliyor.

Chapman, tutuklama emrinde kullanılan mahkeme dosyalarına göre kablosuz noktadan noktaya bir ağın sorunlarını giderememiş, dizüstü bilgisayarını tamir etmesi için bir ABD gizli ajanından yardım almıştı.

 

Dosyada Chapman'ın zip'lenmiş dosyaları Wi-Fi ağ üzerinden başka bir ajanla takas etmeye çalıştığı fakat iki denemeye rağmen başarısız olduğu yer aldı. Rusya'ya dönüşünden sonra Chapman ve diğer casuslar Rusya Başbakanı Vladimir Putin tarafından ağırlandı.

Uluslararası uzay istasyonuna gidecek kozmonotların uğurlandığı bir programda görüntülenen Chapman, gözlerden uzak olmayı tercih etti. 

Chapman'ı çalışanlarının arasına katan banka ise şu açıklamayı yaptı. "Chapman ile güvenilir bir ortaklığımız olacağını düşünüyoruz. Kendisi inanılmaz derecede yaratıcı, aynı zamanda çok yönlü bir kişi. Rusya'nın geleceğini düşünüyor."

Özel kablosuz ağlar ile büyük sorunlar yaşayan casus halkası, parolalarını da not kağıtları üzerinde yazılı bırakmış, aylarca dizüstü bilgisayarlarını değiştirememişti.


ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları