Şimdi de Digiturk vurdu!


Daha önce Digiturk'ün yaptığı ilk açıklamaya karşı, gün içerisinde Google'dan cevap gelmişti. Bu cevapta Google, Blogger yasağı konusunda Digiturk'e sert suçlamalar yöneltmişti.
Bu açıklamanın sadece birkaç saat sonrasında, karşı açıklama bu kez Digiturk'ten geldi. İşte karşılıklı atışmaya dönüşen açıklama bombardımanının son halkası. Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz...
"Değerli kamuoyuna,
Google tarafından yapılan ve uyarı yapıldığı takdirde yasa dışı içeriklerin hızlı bir şekilde Blogger'dan kaldırıldığı yolundaki açıklaması karşısında DIGITURK olarak bu açıklamayı yapmak zarureti doğmuştur.
Öncelikle şu bilinmelidir ki, hukuk kuralları gereği, illegal bir içerik yayınlandığı iddia olunan bir internet sitesinin , yayınının engellenmesi için mahkemeye başvurduğunuzda, mahkeme bir karar vermeden önce bu sitenin dava açılmadan önce iddia sahibi tarafından bir ihtarla uyarılıp, uyarılmadığına bakıp, ilgili sitenin yayının halen devam edip etmediğini incelemektedir.
Dolayısıyla DIGITURK, Google'a karşı gerekli uyarıları yapmamış olsaydı zaten mahkemenin bu kapatma kararını vermesi mümkün değildi. Somut olayda da mahkemenin verdiği "erişimin engellenmesi" kararı DIGITURK'ün Google'a karşı her türlü yasal uyarıyı yaptığının ve mahkemenin de bunu yaptığı inceleme ile tespit ettiğinin kesin kanıtıdır..."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları