Siri ve S Voice'i karşılaştırdık!


Apple geçtiğimiz seneden beri kişisel yardımcı Siri ile yeni bir çağ açmaya çalışıyor. Ancak Apple'ın bu konuda başarısız olduğunu söyleyebiliriz. Apple'ın bu durumuna rağmen Samsung, Galaxy S III'de sesli denetim modasını izledi ve S Voice özelliğini yeni cebine entegre etti. Biz de Galaxy S'in S Voice uygulaması ile Siri'yi karşılaştırdık.
Öncelikle iki uygulamanın da Türkçe konuşmaları desteklemediğini söyleyelim (en azından şimdilik). Dolayısıyla testlerimizi İngilizce ve Almanca dilinde yaptık.
1. Raunt: Günlük uygulamalar
İlk olarak Siri ve S Voice'in günlük iş hayatında nasıl çalıştığını inceledik. Takvim, mesaj yazma veya arama yapma görevleri ikisinde de sorunsuz bir biçimde çalıştı. İki yazılımda da ses tanıma hatalarına zaman zaman rastladık. Hem Siri'nin hem de S Voice'in hava durumu özellikleri oldukça iyi. S Voice, tüm hava durumunu detaylı bir biçimde size okuyabiliyor.
S Voice, "Open Firefox", "Open Browser" gibi komutlarımıza cevap verirken "Open Internet" cümlemize anlam veremedi. S Voice ile Wi-Fi, Bluetooth ve diğer özellikleri açıp kapatmanız da mümkün.
1. Raunt'un kazananı S Voice. Zira S Voice'in işlevselliğinin daha geniş olduğu oldukça açıkilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları