Sony'den yepyeni video kameralar!


Sony, sektöre bir ilk olarak sunduğu projeksiyonlu modelleri de içeren Full HD Handycam video kamera ailesine özel bir Tanışma ve Deneyim Toplantısı düzenledi. Toplantı, Sony Eurasia A.Ş. Dijital Görüntüleme Grup Ürün Müdürü Hülya İlhan'ın ev sahipliğinde ve ünlü tiyatro topluluğu Mahşer-i Cümbüş ile birlikte hazırlanan Doğaçlama Tiyatro Sporu eşliğinde gerçekleştirildi. Katılımcılar, 100 inç görüntü yansıtma ve geliştirilmiş SteadyShot görüntü dengeleme özelliği ile hareket halindeyken bile iyi netlik ve kalitede videolar elde edilmesini sağlayan dahili projektörlü Full HD Handycam video kamera ailesinin en üst modeli HDR-PJ740'ın da içerisinde olduğu Handycam modellerinin performansını bizzat test etme imkanı buldu.
Hedef: Pazara yenilikler getirmek ve HD kategorisini büyütmek
Toplantıda yaptığı sunumda, Sony Eurasia A.Ş. Dijital Görüntüleme Grup Ürün Müdürü Hülya İlhan, şunları ifade etti: "2012'de SD'den HD'ye geçiş, pazarın en önemli eğiliminin başında geliyor. Megapikseller ve zum değerleri giderek yükseliyor. Video kameralara, Kişisel Sinema özelliği ekleniyor. Düşük ışıkta bile görüntü kalitesi, video kameralarda olmazsa olmaz özellik haline geliyor. Biz de yüzde 69 payımız ile pazarın lideri olarak, tüm bu eğilimlere, eşsiz ve kendi alanında lider teknolojilerimizle yön veriyoruz. 2012'deki en önemli hedefimiz, lideri olduğumuz video kamera pazarında konumumuzu korumaya devam ederken, inovasyonumuz olan projeksiyonlu Handycam® ürünlerimizin pazardaki payını artırmak, yeni kategoriler geliştirmek ve tüketicilerimize her zaman en iyisini, beklentilerinin ötesini sunabilmek."
İstediğiniz her yerde anıları yakalayın, yaratın, paylaşın, dinleyin
Ailenin en üst modeli HDR-PJ740 başta olmak üzere PJ580, PJ260, PJ200 ve PJ5 modellerinde de bulunan dahili projektör sayesinde videolarınızı sevdiklerinizle paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. "Yarat, Paylaş, Dinle" sloganıyla tüketicilere ulaşan bu modellerin sahip olduğu Event Browse ve Highlight Playback özelliklerini kullanarak kısa filmler oluşturmak son derece kolay. Event Browse, fotoğraf ve videolarınızı, kameranızda kolayca bulabilmeniz ve görüntüleyebilmeniz için kullanışlı bir şekilde tarihe göre grupluyor. Highlight Playback özelliği ile birlikte kullanıldığında, en güzel anılarınızdan oluşan gösterimleri herkesin beğeneceği şekilde kolayca hazırlama imkanı sunuyor.
Denge için özel teknoloji: Dengeli Optik SteadyShot
Ailenin en üstünde yer alan modeller, HD video veya fotoğraf çekimde daha istikrarlı, profesyonel görünümlü görüntüler sunan yeni ve karmaşık bir dengeleme sistemi olan Dengeli Optik SteadyShot ile geliyor. Dengeleme işlemi artık objektif ve Exmor R CMOS görüntü işlemcisi de dahil olmak üzere tüm optik sisteme uygulanıyor. Sonuç olarak ortaya, önceki modellere göre 13 kata kadar daha etkin, bugüne kadarki en iyi titremeyi önleme performansı çıkıyor. Geniş açıdan telefotoya kadar tüm zum ayarlarında etkinliğini koruyor.
Gelişmiş ses işlemcisi ile iyi ses kalitesi
Sony Handycam 2012 Ailesi, sadece hayranlık verici Full HD video ve fotoğraflar çekmekle kalmıyor, aynı zamanda hiç olmadığı kadar da iyi bir ses kalitesi sunuyor. Sahip olduğu yeni gelişmiş ses işlemcisi ile Handycam video kameralar, dış ortamda yapılan çekimlerde sıkıntı yaratacak rüzgar sesini otomatik olarak tespit ediyor. Karmaşık bir algoritma, özellikle yapılan konuşmaların net şekilde anlaşılmasını engelleyen düşük ve orta frekanslarda olmak üzere, rüzgar sesini akıllı bir şekilde azaltıyor. Ayrıca, insan sesleri de daha iyi geliyor. Daha Yakın Ses özelliği, sahnedeki insanları ayırt etmek için Yüz Algılama teknolojisinden yararlanıyor. Gelişmiş ses işleme, daha temiz, keskin konuşmalar için mikrofonun yön belirleme yeteneğini artırıyor, konuşmaları optimize ediyor ve arka plandaki gürültüyü azaltıyor.
Yüksek çözünürlükte görüntüler için: By Pixel Super Resolution
Geçtiğimiz yıl, Cyber-shot ile piyasaya sürülen By Pixel Super Resolution teknolojisi, komşu pikselleri analiz ederek belirlediği görüntüleri kameranın görüntü veritabanı ile karşılaştırıyor. Handycam, bu ek bilgiyi, en ince detaylara sahip son derece yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üretmekte kullanıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları