Sosyal ağlarınızı "onarmanın" 10 yolu!


Facebook, çoğumuzun hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldi desek, herhalde abartmış olmayız. Zamanınızın büyük bir bölümünü Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda harcıyorsanız, bu hizmetlerde karşılaştığınız istenmeyen mesajlar, gizlilik sorunları ve eksiklikler iyice gözünüze batmaya başlayacaktır. Ancak hepsini onarıp, istediğiniz hale getirmenin yolu var. İşte bunlardan 10'u:
10. Gereksiz uyarılardan kurtulun: Hesabınızda "X arkadaşınız sizi fotoğrafta etiketledi... Y sizin durumunuzu beğendi" gibi uyarılar alıp başını gittiyse, hangi durumlarda uyarı alacağınızı düzenleyebilirsiniz. Bunu Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağların ayarlarında rahatlıkla yapabilirsiniz.
9. Spam'ı baştan engelleyin: Uyarılar dışındaki istenmeyen içeriklerin çoğu, zararlı bağlantılara tıklamanız nedeniyle ortaya çıkar. "iPad kazandınız", "buna inanamayacaksınız" gibi şeyler söyleyen bağlantılara ve "bunu arkadaşlarınıza yollayın" gibi içeriklere tıklamayın ve uymayın.
8. Gereksiz uygulamaları temizleyin: Sosyal ağlarınızda izin verdiğiniz uygulamalar, size gösterdikleri mesajlarla dikkatinizi dağıtabilir. Uygulamalara verdiğiniz izinleri temizlemek için MyPermissions gibi bir araç kullanabilirsiniz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları