Steve Jobs'un en akılda kalan 8 kavgası!


Steve Jobs'un Apple'daki CEO'luk görevinden ayrılmasının ardından, şirketi nasıl bu günlere getirdiğine dair birçok tartışma yapıldı, yazılar yazıldı. Ancak Jobs, sakin ve yumuşak başlı bir şekilde oturarak Apple'ı bu günkü konumuna taşımadı.
Steve Jobs ile beraber çalışan birçok kişi, onun zeki ve kendini işe adayan birisi olmasının yanında zaman zaman baskıcı ve kaba olabildiğinden de söz ediyor. Jobs'ın özellikle üzerinde çalıştığı Apple ürünlerini korurken savaşmaktan korkmadığı biliniyor. İşte Jobs'ın akıllarda kalan en büyük 8 kavgası:
Jobs'a göre Flash, kapalı, stabil olmayan ve eski bir sistemdi. Apple, Adobe Flash'ı iOS cihazlarında hiçbir zaman kullanmamıştı. Jobs'a göre Flash, iPhone ve iPad'in güvenilirliğini azaltacaktı. Jobs'a göre Mac'lerin kilitlenmesinin bir numaralı sorumlusu, Flash'tJobs ve Adobe Flash:ı.
Jobs ve Android: Jobs'a göre Android "çok parçalanmıştı". Ona göre üreticiler, Android'i farklılaştırmak için kendi arayüzlerini geliştiriyorlardı ve bunu çözmek, kullanıcıya kalıyordu. Android baş mühendisi Andy Rubin ise herkesin Android için geliştirme yapabileceğini ve kendi Android sürümlerini meydana getirebileceğini, ancak bunun Apple'da söz konusu olmadığını söyleyerek cevap vermişti.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları