Tecrübe etmeniz gereken 10 Street View turu!


Gezmek ve araştırmak yeni şeyler öğrenmenin en iyi yollarından biri. Bulunduğumuz dönemde bilgisayarın başından kalktığımız anlar ise ne yazık ki sayılı. Aslına bakarsanız bilgisayar, teknoloji ve bilim meraklılarının mutlaka ziyaret etmesi, en azından görmesi gereken birçok yer var. Bunu nasıl yapacağınızı belki bilmiyorsunuz, ancak işin içinde Google varsa, genellikle kolay bir çözüm de sizi bekliyor. İşte Street View ile turlayabileceğiniz en teknolojik, en önemli yerler.
CERN
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (LHC), günümüzün en önemli mühendislik harikalarından bir tanesi. Higgs Parçacığı'nın varlığının ortaya çıkarıldığı LHC, evrenin yaratılışındaki sırları da açığa çıkarana dek ilgi odağı olmaya devam edecek.
Bletchley Park
Bletchley Park, İkinci Dünya Savaşı'nda önemli bir olaya, Enigma makinesinin ve Alman şifreleme sistemlerinin kırılmasına sahne olmuştu. Şifre çözücülerin en başında gelen isimler arasında Alan Turing vardı.
2066 Crist Drive
Bu ev, Steve Jobs'u evlat edinen Paul ve Clara Jobs'a ait. Aynı zamanda Apple'ın doğduğu ev. İlk Apple I bilgisayarları, bu garajda yapılmıştı.
Antarktika
Antarktika'ya gitme ve penguenleri çıplak gözle izleme hayalinizin gerçeğe dönüşmesi imkansız olmayabilir. Ancak kim bilir, belki sanal bir Street View turu da sizi memnun edebilir.
Google veri merkezi
Google'ın veri merkezlerinin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, Google'ın size kılavuzluk yaptığı bu tur ilginizi çekecek. Bu veri merkezi ABD'de, Lenoir, Kuzey Karolina'da yer alıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları