TEST: HTC One XL


HTC One X + LTE = HTC One XL? Pek sayılmaz: Tayvanlı firma, XL modeliyle, One X'e LTE'den başka yenilikler de getirdi. Cebe gücünü bu sefer dört değil iki çekirdekli bir işlemci veriyor. One X'e kıyasla boyutlarda bir değişiklik yok: 134mm yükseklik, 70mm genişlik ve 11mm kalınlık. Ayrıca ağırlık da aynı, 135gr. Polikarbonat arka kaplama mat ama parmak izi bırakmayan çok kaliteli bir yapıya sahip.
Her ne kadar ülkemizde LTE olmasa da, telefonu Almanya'da, Vodafone altında test etme imkanı bulduk. HTC One XL'ın teorideki maksimum indirme sınırı saniyede 100Mbit'e kadar çıkabiliyor. Pratikte ise Almanya'da yapılan testlerde, LTE'nin 800MHz ila 10MHz arasında olduğu bölgelerde, saniyede 50Mbit'e kadar veri indirilebiliyor.
HTC'nin ilk LTE akıllı cebi Velocity 4G'nin aksine, One XL 2.600MHz banttan 1.800MHz banta kadar geniş aralıkta LTE kapsaması sunuyor - bu sayede maksimum LTE - kapsamasını garanti ediyor. Hatta 4G-dışı kapsama alanlarında da One XL'nin sörf performansı göz alıcı: UMTS/HSPA bağlantıda 600KB'lık test sayfamız 3.5 saniyeden daha kısa sürede tamamen açıldı. Wi-Fi(802.11 b/g/n) sayesinde ise aynı sayfa yaklaşık 2 saniyede açılıyor. Diğer cihazlar ile olan kablosuz bağlantı yolları ise Bluetooth 4.0, NFC ve Wi-Fi Direct.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları