Türk Telekom tasarrufu kağıda döktü!


Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle geliştirdiği ürün ve hizmetlerde sürdürülebilir uygulamalara yer veren Türk Telekom, iş süreçlerinde de sürdürülebilir uygulamalara yöneliyor.

Bu çerçevede, Genel Müdürlük binaları ve 12 bölge müdürlüğüne bağlı ofislerde kullanılan kâğıtların geri dönüşüm mekanizmalarını kuran Türk Telekom, ayda ortalama 40 bin kilogram kağıdı geri dönüşüme kazandırarak her ay yaklaşık 640* ağacı kesilmekten kurtarıyor.

Türk Telekom, Türkiye genelinde aylık ortalama 40 bin kilogram kağıdı geri dönüşüme kazandırarak yıllık ortalama 7 bin 680 adet ağacı kesilmekten kurtarıyor. 2010 yılının ilk 9 ayında Türk Telekom'un kağıt dönüşüm miktarı 319 bin kilograma ulaştı. Türk Telekom'a bağlı 12 bölge müdürlüğü ve Ankara ve İstanbul'da yer alan genel müdürlük binalarında toplanan kağıtlar, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlere teslim ediliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Türk Telekom Regülasyon ve Destek Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu, çevreye duyarlı sürdürülebilir adımlar atarak ofislerde kullanılan kağıtların geri dönüşümü konusunda önemli mesafe kat edildiğine dikkat çekerek, "Türk Telekom Genel Müdürlüğü, 12 bölge ve 82 il müdürlüğünde kullanılan kağıtların geri dönüşüme kazandırılması konusunda büyük özen gösteriyoruz. Kağıt geri dönüşümünün ormanlarımızın yaşaması ve doğal miraslarımızı korumamız açısından ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Türk Telekom olarak çevreye zarar vermeyen hizmet ve uygulamalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle iş süreçlerinde ve ofislerinde sürdürülebilir uygulamalar kullanan Türk Telekom, duyarlı müşterileri için de çevreye zarar vermeyen ürün, hizmet ve uygulama seçenekleri sunuyor. Türk Telekom, uçuş ve zaman tasarrufu sağlayan ve aynı odadaymış gibi görüntülü görüşme olanağı sunan telepresence ya da müşteri taleplerini akıllı telefonlar (PDA) ile takip ederek zaman ve kağıt tasarrufu sağlayan uygulamalarla iş süreçlerini yeniden yapılandırıyor.

Çevre ve Orman Bakanlığı: Bir ton kullanılmış kağıt, geri kazanıldığında 16 adet çam ağacının kesilmesi önlenmiş olacaktır.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları