Turkcell Superonline'ın başarı formülü!


Turkcell Superonline, 2011 yılında elde ettiği istikrarlı gelir artışı ve etkileyici büyümenin başarı öyküsünü basın toplantısıyla açıkladı.
Toplantıda konuşan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008'den bu yana gerçekleştirdikleri yatırımın büyüklüğüne dikkat çekerek, 2012'de de yatırıma hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.
"Genişbanta yatırım vizyonumuzu fiberin hızıyla birleştirdik, yenilikçi ve cesur olmanın karşılığını alıyoruz"
2011 yılının 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerini %36,2 artırdıklarını ve 2011 yılını %35 büyüme ile kapatmayı hedeflediklerini açıklayan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi:
''2009 yılından bu yana, faiz, vergi ve amortisman öncesi kârımız (AVFÖK) sürekli pozitif değerlerde ve AVFÖK marjı her yıl katlanarak artıyor. Gelirlerimizdeki istikrarlı artış, doğal olarak büyümemizin de önünü açıyor. Turkcell grup dışı gelirlerimizi önemli ölçüde artırıyoruz. 2011 3. çeyrek itibarıyla gelirlerimizin %60'ı Turkcell grup dışındaki müşterilerimizden geldi. Turkcell grubunun gücünü fiberin hızıyla birleştirdik, şimdi yenilikçi ve cesur olmanın karşılığını alıyoruz. 2008'den bu yana yaptığımız 1,2 milyar TL'lik yatırım sayesinde Türkiye'de ışık hızında fiber interneti 1 milyon hanenin kapısına götürdük, 260 bin aktif aboneye ulaştık. 2012 yılında da yatırımlarımızı aynı hızla sürdürerek istikrarlı büyümemiz ve müşteri memnuniyetimizle dünyanın parmakla gösterilen operatörlerinden biri olmaya devam edeceğiz."
Turkcell Superonline'ın fiber omurgasının 75 ilde, 30 bin km'ye yaklaştığını söyleyen Erkan sözlerine şöyle devam etti:
"Fiber yatırımlarımıza başladığımız günden bu yana 'İpek Yolu'nu Fiber Yolu'na dönüştüreceğimizi söyledik. Bugün artık bu resmi tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Dünya çapında 60'ın üzerinde operatörle ses ve veri hizmetlerinde işbirliği yaparak operatörlerin trafiğini taşıyan operatör haline geldik. Avrupa'nın internet üssü olan Frankfurt, Londra, Amsterdam ve Sofya'ya fiberle direk erişim anlaşmaları yaparak "vizesiz internet" dönemini başlattık. Böylece Turkcell Superonline müşterileri internet içeriğinin üçte birine çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşıyorlar."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları