Web sitelerini istediğiniz gibi yapmanın 5 yolu!


Web tarayıcısı eklentilerini muhtemelen denemişsinizdir. Ancak tarayıcınızı ve web sitelerini ayarlamak için başka birçok yol da var. Web sitelerini açılırken değiştirmeniz, onlara özellik eklemeniz veya görünümlerini değiştirmeniz mümkün. İşte tarayıcınızı ve web sitelerini kendi istediğiniz hale getirmenin 5 yolu:
Eklentiler: Eklentiler, tarayıcınız geliştirmenin en güçlü yoludur. Eklentiler, tarayıcınıza yeni özellikler eklemekten yüklenen web sitelerini değiştirmeye hemen hemen her şeyi yapabilirler. Eklentiler web tarayıcınızın içerisinde çalışan ek programlar olduğundan, ek sistem kaynaklarına ihtiyaç duyarlar. Çok fazla eklenti kullanmak, tarayıcınızı yavaşlatabilir.
Bookmarklet'ler: Bookmarklet'ler, bir yer imi olarak kaydedilen küçük JavaScript kodlarıdır. Bu tür bir yer imine tıkladığınızda kod, şu anki web sayfasında çalışır. Mümkün olduğu yerlerde eklenti yerine bookmarklet kullanmak, arka planda çalışmadıklarından sistem kaynaklarından tasarruf sağlayabilir. Ancak bookmarklet'ler, her eklentinin yerine geçecemezler.
Bookmarklet'leri bulmak için Marklets arama motorunu kullanabilirsiniz.

http://marklets.com/ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları