dataentegresoft Web Tasarımı Kuralları

Web Tasarımı Kuralları


 

İyi bir web sitesi tasarımı, site sahibi kadar, kullanıcılar açısından da önemlidir. Ziyaretçinin sitedeki ilk izlenimi ve ilk tıklamalarla ulaştığı sonuçlar tatmin edici olmalıdır. Bunu sağlayan da büyük ölçüde tasarımdır. İlk izlenim fark yaratırsa, ziyaretçiler tıklamalarına devam eder ve sitenizin sayfalarında dolaşarak, içeriğini daha detaylı inceler.Siteniz ne kadar dikkat çekici olursa, o kadar fazla ziyaretçiye sahip olursunuz.

Web sitenizin yavaş açılması olumsuz bir durumdur. Hızlı ve kolay ulaşılan sayfalar, ziyaretçilerin site içinde gezme isteğini artırır. Web siteniz doğru tasarlanmalıdır. Ziyaretçilerinizin site içinde dolaşırken karşılarına çıkan hata mesajları, bir daha sitenize uğramamalarına yol açar. 

Sitenizde kullanılan renk tonları sizi yansıtmalıdır. Logonuz farklı ve göze çarpacak şekilde yerleştirilmelidir. Sitenizde kullanılan reklamlar, doğru yerlerde doğru şekilde ziyaretçilere yansıtılmalıdır. Görsel öğeler kaliteli kullanılmalı ve kolay ulaşım sağlanmalıdır.

Web Tasarımı Kuralları hizmetimiz ile ilgili bilgi almak için
"Bilgi almak istiyorum!" butonuna tıklayınız.

iletişim
tanışmak ister misiniz?
kariyer
nasıl insanlar arıyoruz?
bizce
biz kimiz? ne iş yaparız?
referanslar
neler yaptık? nasıl yaptık?