Windows 7 için Internet Explorer 10 yayında!


Microsoft, verdiği sözü tuttu ve Windows 8 ile sunduğu Internet Explorer 10'u Windows 7 için "önizleme sürümü" olarak yayınladı. Windows 7 için yayınlanan IE10, Windows 8'deki ile hemen hemen aynı olduğundan onu IE9 ile karşılaştırmak daha mantıklı.
Internet Explorer 10'da bulunan otomatik güncelleme özelliği, Microsoft'un her ay düzenli olarak yayınladığı yamaları yüklemeye yardımcı oluyor. Bu arada Internet Explorer 10, Flash'ın farklı bir sürümünü kullandığı için Adobe'un resmi Flash eklentisini yüklemeniz gerekiyor.
Internet Explorer 9'dan yüzde 60 daha hızlı
Test sistemimizde gerçekleştirdiğimiz SunSpider testinde IE10, ortalama 229.6 milisaniyeyi tutturmayı başardı. Internet Explorer 9 ise aynı makinede 380.5 milisaniyede kaldı. Yeni tarayıcı, Peacekeeper'da da benzer bir tablo sergiledi: Internet Explorer 10 testte 853 puana ulaşırken Internet Explorer 9 725 puanda kaldı.
Testlerde 64-bit'lik sürümün 32-bit'den performans anlamında farksız olduğunu, 64-bit'in çok az bir miktar daha hızı olduğunu gözlemledik.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları