Windows 8 için şok karar!


Microsoft geçtiğimiz gün, yeni işletim sistemi olan Windows 8 hakkında belki de bugüne dek yaptığı en önemli açıklamayı yaparak, ilk defa Vista ile kullanılan ve Windows 7'de de kendisiyle içli dışlı olduğumuz "Aero" arabirimini daha fazla kullanmayacağını ilan etti.
Windows 8 kullanıcı deneyimi takımının başında bulunan program yöneticisi Jensen Harris ise "world blog post" üzerinden yaptığı bir açıklamada, yeni kullanıcı arabiriminin Aero'da bulunan cam ve yansıma özelliklerini geride bırakacağını belirtti ve eklendi; "Widows 8 ile birlikte kullanacağımız arabirim çok daha temiz ve net olacak."
Harris'e göre yeni arabirim çok daha geleneksel bir yapı sunacak ve yeni Metro sitili arabirime benzeyecek. "Sonuç olarak biz de masaüstünün görüntüsünü Metro estetiğine daha yakın bir hale getirmeye çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken pencere kenarlarındaki krom dokuyu, kontrol sistemini ya da sistem arabirimini bozmadan yapmaya çalışıyoruz." diyen Harris sözlerine şöyle devam ediyor; "Yaptığımız yeniliklerle yüzeyleri daha düz bir hale getirdik ve yansımaları ortadan kaldırdık. Kısacası Aero Glass sisteminin ötesine geçtik."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları