Windows 8 ile çalışacak cep telefonu yolda mı


Microsoft, Nokia'yı da yanına alıp var gücüyle Windows Phone 7'yi tanıtmaya çalışırken Çinli ITG firması Windows 8 ile çalışacak bir cep telefonu duyurarak şaşkınlık yarattı.
xpPhone 2 adındaki telefon diğer Çin malları gibi aynı anda birçok işlevi birden sunmayı amaçlıyor. Cihaz bu bağlamda akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, GPS ve gerektiğinde monitöre bağlanarak masaüstü gibi kullanılabilecek.
Teknik özellikleri ise günümüz işletim sistemlerini çalıştırabilecek nitelikte: 1.6 GHz işlemci, 2 GB RAM, 112 GB sabit disk alanı. xpPhone 2'nin kendini akıllı telefon zanneden bir mini-PC olduğunu söyleyebiliyoruz. Bu özelliklerden iyi bir pil süresi beklemek hayal gibi gözükse de ITG'ye göre 18.5 saat konuşma süresi garanti.
Asıl soru şu: bu telefon gerçek mi? Engadget'a göre ITG geçen yıl xpPhone adında bir telefon piyasaya süreceğini söylemiş ve sözde bu cihazı Kasım 2010'da piyasaya sürmüştü. Fakat telefonun satıldığını gören olmadı. xpPhone 2 için ise Ocak 2012 tarihi verilmiş durumda.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları