Windows 8.1'e sürpriz yenilik: 3D yazıcılar!


Microsoft, Windows 8.1 güncellemesiyle birlikte üç boyutlu yazıcı desteğini işletim sisteminin doğal bir parçası haline getiriyor. Bundan böyle Windows kullanıcıları karmaşık yazılımlara ihtiyaç duymadan, sadece "yazdır" tuşuna basarak üç boyutlu çıktı alabilecek.
Microsoft, henüz ilk adımlarını atmakta olan son kullanıcı tipi üç boyutlu yazıcı pazarında etkili olan Makerbot, 3D Systems, Form Labs ve Autodesk gibi firmalarla işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin ilk sonucu, Windows 8 işletim sistemi için hazırlanan Windows 8.1 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulacak olan yerel 3D yazıcı desteği olacak. Böylece 3D yazıcı sahipleri Windows dışında bir yazılım kullanmadan tasarımlarının çıktısını alabilecekler. Firmanın amacı, 3D yazıcılara yerel destek sunarak geliştiricilerin Windows 8 için tasarlanan yazılımlar üzerinde çalışmasını teşvik etmek.
Teknoloji dünyasının en büyük firmasının bu girişimi, 3D yazıcıların evlerimize kadar girmelerinin yakın olduğuna işaret eden bir diğer gelişme. Bir yandan da, Microsoft'un kendi ucuz yazıcısını üretmekte olduğu söylentilerini de destekler nitelikte.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları