Windows 8'in gizli kalan 10 işlevi


Yeni giriş ekranı, hızlı açılış, uygulama mağazası ve fazlası... Artık Windows 8'deki yenilikleri az çok biliyorsunuz. Peki ya sesi pek çıkmayan, ancak işinizi kolaylaştıracak diğer pratik yeniliklerden haberdar mısınız? İşte atlamış olabileceğiniz 10 gizli Windows 8 özelliği.
10. Otomatik bakım yapın: Windows 8, yazılım güncellemeleri, güvenlik taraması gibi bakım işlemlerini hergün çalıştıran yeni bir özelliğe sahip. Varsayılan olarak gece 3:00'de veya PC'niz boştayken çalıştırılan bu testlerin saatini Eylem Merkezi'nden değiştirebilirsiniz.
9. Arama çubuğundaki uygulamaları özelleştirin: Giriş ekranında arama yaptığınızda arama çubuğu altında bir uygulama listesi göreceksiniz. Bunların bir tanesine tıklayarak aynı terimi belirli bir uygulama içinde aratabilirsiniz. Peki bu listeyi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Charms çubuğunu açın (Win+C), Ayarlar'a tıklayın ve PC Ayarlarını Değiştir'e tıklayın. Sol taraftan Arama'ya tıklayın ve bu menüde görmek istemediğiniz uygulamaları kapatın.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları