Windows 8'in klavyesi son sürümde güncellendi


Windows 8'in beta sürümünün çıkmasına daha birkaç ay var, ancak ön-beta sürümünden sızıntılar devam ediyor. Winunleaked.tk web sitesinin bu seferki sızıntısında ise ekran klavyesindeki yeni özellikler ortaya çıktı.
Klavyedeki küçük bir yenilik sayesinde onu büyütmek artık mümkün. Bu sayede sanal klavyeye alışık olmayan kullanıcılar, onu büyüterek daha kolay adapte olabilecekler.
Büyük bir değişiklik olmasa da bu haber, Microsoft'un Windows 8'in daha kolay kullanılması için çaba harcadığının bir göstergesi.
Bu arada Windows 8'in resmi blog sitesinde yayınlanan bir gönderide, daha önceden bahsedilen fotoğraf ile oturum açma işlevinin detayları anlatıldı.
Kullanıcıların işlev hakkındaki endişelerini cevaplayan Microsoft, resimlerde 10 ilgi noktası bulunacağını ve karışık hareket ve sıralamalarla güvenliğin artılacağını söyledi. Microsoft'a göre 10 ilgi noktasına sahip bir "resim parolasının" kırılabilme olasılığı sadece yüzde 0.0002. Üstelik Windows, 5 denemeden sonra geleneksel parolanızı girmenizi isteyecek.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları