Windows Gezginini geliştirmenin 3 yolu!


Windows Gezgini, Windows'un belki de en sık kullandığımız aracı. Dosyalarımıza erişmeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran Windows Gezgininde yapacağımız bazı ayarlar ve geliştirmeler, onu daha da işlevsel bir hale getirebilir.
1. Klasör seçeneklerini düzenleyin
Klasör seçeneklerini görüntüleyerek, klasörlerinizin görünümünü ve davranışını düzenleyebilirsiniz. Gizli dosyaları ortaya çıkarabilir, aramaların nasıl yapılacağını denetleyebilir ve küçük resimlerin simgelerini düzenleyebilirsiniz.
Windows 7'nin klasör seçeneklerine sol üstteki Düzenle düğmesine bastığınızda açılan menüden Klasör ve Arama Seçenekleri düğmesine basarak veya Başlat menüsünde Klasör Seçenekleri metnini aratarak ulaşabilirsiniz.
Genel sekmesinde bulunan "Gezinti bölmesi" bölümünde gezginin gezinti bölmesiyle ilgili ayarları yapabilirsiniz. Burada iki kutucuğu da işaretlemenizi öneriyoruz. Ayarların ne işe yaradığını görmeniz için ayarı değiştirmeden önce bir klasör penceresi açmanızı öneriyoruz.
Görünüm sekmesinde ise klasör menüsü bölümünü etkinleştirebilir, Windows açılışında son açılan pencerenin tekrar açılmasını sağlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları