Windows gibi; ama değil...


Linux işletim sistemine geçiş yapmak, Ubuntu Linux ve Linux Mint gibi seçeneklerin varlığı ile artık hiç olmadığı kadar kolay. Ancak Windows'dan geçiş yapanlar için ismi çok fazla duyulmamış bir Linux dağıtımı daha var: Zorin OS. Ubuntu tabanlı bir Linux dağıtımı olan Zorin OS, kendisini "Windows kullanıcılarının Linux'a açılan kapısı" olarak tanıtıyor.
Windows'a alıştıysanız ancak Windows 8'in getireceği değişiklikler sizi endişelendiriyorsa, Zorin OS 6, tam aradığınız işletim sistemi olabilir.
1. Yeni bir masaüstü ortamı: Zorin OS 6, Unity yerine kullandığı yeni Zorin Desktop masaüstü ortamı ile dikkat çekiyor. Geliştiriciler, onu şöyle açıklıyorlar: "Zorin Desktop, Gtk3 gibi en son ve en iyi açık kaynak kodlu yazılım ve teknolojileri kucaklar; tüm bunları Windows 7 benzeri varsayılan görünümünü koruyarak yapar."
2. Çoklu arayüz seçenekleri: Zorin Look Changer, çeşitli grafiksel arayüzler arasından seçim yapmanıza izin veriyor. Görünümler arasında Windows 7, XP ve GNOME 2 grafik arayüzleri bulunuyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları