Windows'u dirilten Ubuntu!


Günümüzün güçlü antivirüs yazılımları ve internette dolaşırken dikkatli olma alışkanlığınızı bir araya getirdiğinizde, zararlılara karşı son derece güçlü bir savunma kurmuşsunuz demektir. Ancak bazen yeni bir tehdit, sizin herhangi bir hatanız olmaksızın bilgisayarınıza girip, Windows'unuzu işlemez hale getirebilir.
Böyle bir durumda antivirüs yazılımınıza ulaşamadığınız için zararlıyı kaldırmanız da mümkün olmayacaktır. Ancak Live CD'ler, sizi Windows'u baştan kurma derdinden kurtarıyor: Ubuntu Live CD ile Linux ortamından Windows'unuzu zararlılardan arındırabilirsiniz.
RAM'inizde çalışan Ubuntu Live CD'yi kullanabilmek için önce onu Ubuntu web sitesinden indirip bir CD'ye veya UNetbootin gibi bir araçla USB flaş diske yazmalısınız.
BIOS ayarlarınızı düzenleyip sisteminizi bu diskten başlattıktan sonra Ubuntu Software Center'ı açın ve "clamtk" dizisini bulup yükleyin. Böylelikle Clam Antivirus için grafiksel arayüzü yüklemiş olacaksınız.
Antivirüs tanımlamalarını hemen güncellemek için Advanced > Rerun antivirus setup wizard yolunu izleyin ve Manual'i seçin. Ardından Help > Check for updates'e tıklayın.
Artık tarama işlemini başlatabilirsiniz. Scan > Recursive scan yolunu izleyin ve Windows bölümünüzü seçin. Yazılımın tüm dosyalarınızı taramasını ve bulduğu zararlıları kaldırmasını bekleyin. Bittiğinde virüssüz Windows'unuza kavuşmuş olacaksınız.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları