Yeni nesil MacBook Air testte


MacBook Air dış tasarım olarak aynı, fakat içeride Intel'in yeni Haswell serisi işlemcisine ev sahipliği yapıyor ve daha uzun süre daha güçlü işlem yapabiliyor. Her zaman olduğu gibi Air, yine kusursuz bir işçiliğe sahip fakat ekranın performansı hayal kırıklığına uğratıyor.

Steve Jobs'un bir zarfın içerisinden çıkararak herkesi büyülediği günden bu yana MacBook Air'in yekpare alüminyum kasası aynı kalsa da özellikleri ve performansı hep arttı. MacBook Air'in en kalın yeri 18 mm inceliğinde ve ağırlığı ise saece 1.4 kilogram, fakat bunların yanı sıra bir dizüstü bilgisayarın taşınabilir olmasındaki en önemli etmenlerden biri de pil ömrü ve MacBook Air bu konuda da çok iyi bir iş başarıyor. Değiştirilemez 7.150 mAh pile sahip olan yeni MacBook Air (önceki model 6.700 mAh) bir Ultrabook için şimdiye kadar ulaşılmış en uzun kullanım sürelerini sunuyor: Ofis kullanımında 12:10 saat ve video izlemede 12:01 saat (selefinde sırasıyla 8:48 ve 4:02 saat).

Intel'in yeni Haswell serisi işlemcilerinin düşük güç tüketimi ve yüksek performansından yararlanıyor MacBook Air. Çift çekirdekli 1.30 GHz hızında çalışan Intel Core i5- 4250U işlemcisi, yenilenen dört iş çekirdekli grafik işlemcisi Intel HD 5000 ile hem ofis uygulamalarında hem de eski ve düşük grafik güç isteyen oyunlarda iyi bir performan sergiliyor. 4 GB DDR3 RAM ve 128 GB SSD ise performansa katkıda bulunuyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları