Yeni sürüm Chrome'a bir yenilik daha!


Web tarayıcınızda birçok sekme açıkken PC'nizin hoparlöründen ses gelmeye başladı, üstelik bu sırada PC'nizde müzik dinliyordunuz ve tüm sesler birbirine karıştı. Sesin kaynağı ise sekmelerden bir tanesi, ancak hangisi olduğunu bilmiyorsunuz. Chrome'un en son Canary yapısı, sesin hangi sekmeden çıktığını göstererek bu soruna sonunda bir çözüm getiriyor.
François Beaufort'un Chromium notlarında bulduğu özelliğin asıl amacı, bellek bittiğinde kapatılan sekmeler arasına ses çıkartan sekmelerin dahil edilmemesini sağlamak. Bu sayede Chrome'un hangi sekmelerin etkin olduğunu daha kolay algılaması amaçlanıyor. Ancak işlev, aynı zamanda ses çıkartan sitenin simgesi üzerinde bir animasyon da gösterdiğinden, sesin kaynağını bulmakta oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.
İşlevin Chrome'un final sürümünde yer alacağının herhangi bir garantisi yok, ancak yer alması halinde çoğu kullanıcının işine yarayacağını düşünüyoruz. Canary geliştirme yapılarıyla ilgileniyorsanız, bu adrese göz atabilirsiniz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları