Zombi uygulamalar kotanızı tüketmesin!


Kısıtlı bir mobil veri planınız varsa, kotanızı aşmanız istenmeyen masraflara yol açabilir. Bu nedenle veri kullanımınızı kontrol altında tutarken, telefonunuzun arka planda yaptığı veri aktarımını da göz önünde bulundurmalısınız.

İşte haberiniz olmadan verilerinizin tükenip bitmesini engellemenizi sağlayacak 10 ipucu.

1. Veri tüketimini widget'larla yönetin: Mobil veri bağlantısını elle açıp kapatmak, veri tüketimini kontrol altında tutmaya yönelik en etkili yöntemlerden. Bunun için Data ON-OFF gibi bir widget'tan faydalanabilirsiniz. HTC ceplerde mobil bağlantıyı tek dokunuşla açıp kapamanıza izin veren bir widget da bulunuyor.

2. Wi-Fi bağlantısını widget'larla yönetin: Mümkün olduğu sürece Wi-Fi bağlantısını tercih etmeniz, mobil veri tüketiminizi azaltacaktır. Bunun yanında Wi-Fi gibi kablosuz özellikleri kolayca kapatmak isterseniz, Widgets bölümündeki "Güç kontrolü" aracını giriş ekranınıza sürükleyin. Artık Wi-Fi bağlantısını giriş ekranınızdan, tek dokunuşla devre dışı bırakabilirsiniz.

3. Ücretsiz Wi-Fi'dan faydalanın: Bulunduğunuz konumda mobil bağlantıyı kullanmadan önce ücretsiz hizmet veren bir Wi-Fi bağlantısının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

4. Tarayıcınızı optimize edin: Web tarayıcınızın görselleri ve JavaScript'leri yüklemesini devre dışı bırakarak veri tüketimini azaltabilirsiniz.

5. Pocket uygulamasını kullanın: Çeşitli kaynaklardaki haberleri telefonunuzda çevrimdışı olarak saklayan Pocket, sizi dışarıda veri harcamaktan kurtarabilir.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları